Terveiset yhdistyksen vuosikokouksesta

Kasvun ja vanhenemisen tutkijat ry:n vuosikokous pidettiin tänään poikkeusolosuhteiden vuoksi etäkokouksena. Kokous onnistui hyvin ja osallistujia oli ympäri Suomen.

Yhdistyksen hallituksen kokoonpano säilyi lähes ennallaan. Hallituksen erovuoroisista jäsenistä uudelle kaudelle valittiin Riitta Karjalainen varajäsenenään Sini Eloranta, Vilhelmiina Lehto-Niskala varajäsenenään Linda Enroth, sekä Elisa Virkola. Uutena varajäsenenä hallituksessa aloitti Päivi Ahosola. Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Elisa Tiilikainen, sihteerinä Vilhelmiina Lehto-Niskala ja taloudenhoitajana Antti Hämäläinen. Jäsensihteerinä aloittaa Salla Era.

Yhdistyksen kokous päätti, että jäsenmaksut säilyvät vuonna 2020 ennallaan.

Kokouksen päätteeksi puheenjohtaja Elisa Tiilikainen esitti yhdistyksen puolesta kiitoksensa väistyvälle Gerontologia-lehden päätoimittajalle Outi Jolangille sekä väistyvälle jäsensihteerille Johanna Surakalle.