Vanhenemistutkimus ja COVID-19-pandemia: verkkoseminaarin ohjelma julkistettu

Kasvun ja vanhenemisen tutkijat ry järjestää 23.10.2020 klo 8.30-12 verkkoseminaarin aiheella "Vanhenemistutkimus ja COVID-19-pandemia".

Seminaarissa yhdistyksen jäsenet esittelevät meneillään olevia teemaan liittyviä tutkimushankkeita. Monipuoliset esitykset koskevat muun muassa ikääntyneiden hoivaa, liikuntaa ja liikkumista, sosiaalista toimintakykyä, arkea, ja uutisointia. Kommentteihin ja keskusteluun on varattu myös aikaa. Seminaarin ohjelman voit ladata PDF iconTÄSTÄ.

Tilaisuus on kaikille avoin, mutta osallistuminen edellyttää ennakkoilmoittautumista. Ilmoittautuneille lähetetään viimeistään 21.10. sähköpostitse linkki ja osallistumisohjeet Zoom-verkkokokoukseen. Ilmoittautua voit tästä linkistä 19.10. mennessä: ILMOITTAUTUMISEEN

Lisätiedot: yhdistyksen puheenjohtaja Elisa Tiilikainen elisa.tiilikainen@uef.fi ja sihteeri Vilhelmiina Lehto-Niskala sihteeri@gerontologia.fi